Kayabaşı Evden Eve Nakliyat

Yeni bir yazıdan daha herkese merhaba.. İstanbul’un marka ilçesi Başakşehir’den sizlere bahsetmeye devam ediyoruz. Anlata anlata bitiremediğimiz, anlatması da yaşaması da bir başka keyifli olan ilçemizin semtlerinden biri de Kayabaşı.

Eski adı Ayayorgi olan köy yeri 1924 yılında Lozan Antlaşması gereği Selanik vilayeti Drama livası Kovitsa[4] Köyü’nden mübadele yoluyla Türkiye’ye getirilen Türkler’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün mübadele nedeniyle Rumların bıraktığı yerleri işaret ederek, “Gidin ve oraya yerleşin.” sözü üzerine köy yerleşim birimine dönmüştür.

Söz konusu Kovitsa köyünden Mahmut Şevket Paşa köyü ne ve Turgutlu ve Orhangazi’ye yerleşenler olmuştur. Kayabaşı köyünde Rumlardan kalma su kuyusu ve su kanallarına ait kalıntılar bulunmaktadır. Coğrafi açıdan toprak zemininin kayalık olmasından ötürü Türkçede Kayabaşı adını almış tarihi bir köydür.

1985 yılından sonra köy statüsü kaldırılmış ve mahalleye dönüştürülmüştür. Mahalle 2000 yılından itibaren Bahçeşehir mahallesi gibi toplu konut projeleri çerçevesinde yapılaşmaya açıldığı için içerisinde planlı bir şekilde büyümüştür.

Siz de İstanbul’un en planlı gelişen noktası olan Başakşehir’in bu güzel semtinde yaşamak istiyorsanız taşınma işini bize bırakın. Uzman ekiplerimiz sizin mutluluğunuz içinden ellerinden gelen gayreti gösterecektir.

Olimpiyat Stadyumu da Burada

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır. 1999 yılında İstanbul’un Başakşehir ilçesi İkitelli bölgesinde 584 hektarlık alana Olimpiyat Parkı’nın en büyük projesi olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yapımına başlandı. 2002 yılında yapımı tamamlanmıştır.

Uluslararası futbol şampiyonaları ve dünya atletizm şampiyonalarının yapılabileceği, IAAF, FIFA, IOC şartlarını karşılayan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun son düzenlemelerden sonra toplam seyirci kapasitesi 75.145’e düşürülmüştür.

Karşılıklı 2 kapalı tribünü bulunan statta, batı tribünü 27 bin 763, doğu tribünü 26 bin 164 kişi, kale arkalarında yer alan kuzey ve güney tribünleri ise 13 bin 335’er kişi alıyor. Stat içinde engelli seyirciler için 400 kişilik bölüm, medya mensupları için de 2 bin koltuk ayrılmış durumdadır. 134 giriş, 148 de çıkış kapısı bulunan stadın, 12 dakikada tamamıyla boşaltılmaktadır. Stat bünyesinde açık ve kapalı olmak üzere toplam 18 bin 900 araçlık otopark alanı bulunmaktadır.

Başakşehir ilçemizi güzelleştiren, zenginleştiren birçok şey var. Atatürk Olimpiyat Stadı da bunlardan biri. Daha birçok özel yeri bünyesinde barındıran bu nadide ilçeye hepinizi bekliyor ve tüm taşınma işlerinizde uzman ekiplerimizle yardımınıza koşacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Görüşmek üzere, hoşçakalın..

Altınşehir Evden Eve Nakliyat

alanur evden eve nakliyat altınşehirde

Bildiğiniz üzere Başakşehir, Türkiye’nin vizyon ilçesi olarak adlandırılıyor ve bu yolda gözle görülür gelişmeler kaydediyor. Ancak Başakşehir’in bir semti var ki bu gelişmelerin yanında hakettiğini alamamış ve ilçenin geri kalanına göre oldukça geride kalmış durumda. Bu yazımızda sizlere Altınşehir’den bahsediyoruz.

alanur nakliyat altınşehirdeSosyal ve ekonomik açılardan gelişimini gerçekleştirememiş olsa da aslında Altınşehir, geleceğin yatırım ve inşaat açısından ”altın şehri” olarak nitelendiriliyor. Her ne kadar Başakşehir’in diğer semtlerinden uzak bir görüntü ortaya koysa da burda da geçmişte hizmet verdiğimiz çok değerli müşterilerimiz bulunmakta. Yeni projelere açık bir bölge olduğu için önümüzdeki senelerde hızla gelişip değişeceğini tahmin ediyor, bölgedeki evden eve nakliyat işlerinizde yanınızda yer almak istiyoruz.

Yirmi yıllık tecrübemizin bizlere gösterdiği şekilde Altınşehir’de ilerleyen yıllarda büyük bir kalkınma hareketinin olacağını öngörüyor ve semtteki çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Siz de Başakşehir’de evinizi, işinizi güvenle hızlı ve uygun fiyatlarla taşımak istiyorsanız Alanur Nakliyat 7/24 hizmetinizde. Unutmayın, İstanbul’un heryerinde. Hoşçakalın..

İkitelli’de Evden Eve Nakliyat

Hepinize merhaba, yeni bir yazıyla daha sizlerleyiz. Bugün İstanbul’un ekonomik açıdan kalbinin attığı önemli yerlerden biri olan İkitelli’den bahsedelim istedik. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere İkitelli gün içerisinde insan trafiğinin yoğun olduğu ve bizim de yıllardır özellikle ofisten ofise taşımacılık konusunda fazlaca iş aldığımız bir semt.

Semtin batısındaki inşa projeleri yatırım açısından birçok insanı kendisine çekiyor olsa da İkitelli’nin en önemli noktası Organize Sanayi Bölgesi. Birçok farklı sektörden sanayi kuruluşunu bünyesinde barındıran OSB’de ofisten ofise nakliyat hizmetimizle iş yerlerinizi istediğiniz noktaya hızlı ve güvenilir şekilde taşıyoruz. Yıllardır sektörde edindiğimiz tecrübeyle, profesyonel ekiplerimiz eşyalarınıza uygun paketleme metodlarını kullanarak kaliteli nakliye hizmetini sizlerle buluşturuyor.

             

Hem Başakşehir hem İstanbul hem de ülkemiz için büyük bir ekonomik öneme sahip olan, binlerce insan için iş kapısı niteliğindeki bu işlek semtimiz İkitelli’de tecrübeli elemanlarımız ve gerek eşyalarınız, gerek sanayi makineleriniz için uygun geniş araç filomuzla yedi gün yirmi dört saat hizmetinizdeyiz.

Güzel günlerde görüşmek üzere, hoşçakalın..

 

Bahçeşehir’de Evden Eve Nakliyat

Yazımıza başlamadan önce, bu gece başlayacak olan 11 ayın sultanı Ramazan ayına girerken bu yazı aracılığıyla hepinize hayırlı, mutlu, huzurlu bir ay diliyoruz..

Bildiğiniz gibi yaz kış, uzak yakın demeden İstanbulun her noktasında evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmetlerimize devam ediyoruz. Sayısı gün geçtikçe artan mutlu müşterilerimizle adımızı daha çok duyuruyor, hızlı ve güvenilir hizmeti sizlerle buluşturma fırsatını çok daha sık buluyoruz.

Daha önce birçok yazımızda bahsettiğimiz gibi Başakşehir, İstanbulun ‘marka ilçesi’ olma yolunda hızla ilerliyor. Bu ilerlemeyi ilçenin içinde en önde götüren semt belki de Bahçeşehir. Yeni kurulan düzeniyle İstanbul’un birçok ilçesine parmak ısırtacak derecede düzenli ve temiz yapısıyla, her geçen gün bir yenisi eklenen ve semtin çehresini daha da modern kılan inşa projeleriyle, her çevreye hitap edebilen sosyo-kültürel ortamlarıyla ve tabi ki dillere destan göletiyle Bahçeşehir sizin de bizim de gözde semtimiz desek abartmış olmayız.

İstanbul’un bu yeni ve güzel semtinde evinizde, işinizde nakliyeyle ilgili neye, ne zaman ihtiyacınız olursa biz yanınızdayız. Hem de yedi gün yirmi dört saat. Unutmayın, hoşçakalın..

Taşınırken İçiniz Rahat Olsun

İnsan yaşamının en önemli ihtiyaçlarından birisi barınma ihtiyacı. Ömrü boyunca hep daha çok çalışıp birikim yaparak daha iyi yerlerde oturma gayreti içerisinde olan insanın günümüzde barınma adına seçenekleri bir hayli fazla. Artık her semtte her bütçeye hitap eden yaşam alanları bulunmakta, ancak ev değişikliği önemli bir karar olmakla birlikle, eşya taşıma bakımından taşınacak kişilerin gözünü korkutuyor. Biz de evden eve nakliyat sektöründe geçen yirmi yılımız sayesinde çokça evhamlı müşterimize tanık olduk ve çok şükür ki işimizin sonunda yüzlerini güldürüp içlerini rahat ettirebildik.

Uzun süre yaşadığınız bir evde ordan taşınana kadar göze çarpmayan ancak eşyaları toplamaya giriştiğinizde sayısı hiç de az olmayan birçok eşya bulabilirsiniz ve bu da haklı olarak gözünüzü korkutur, nasıl taşınacaklarıyla ilgili çözümler ararken akla ilk gelen şey deneyimli bir nakliyat firması bulmak olur. Hemen heryerde bulabileceğiniz firmalar elbette mevcut, ancak Alanur Nakliyat’ı farklı kılan özelliği eşyalarınızı bir emanet bilinciyle taşıyor olması. Sizlerin o stresli ve yorucu taşınma süreçlerinizde bir arkadaş gibi hızlı ve güvenilir şekilde yardımınıza koşuyor olması.

Samimiyetin, profesyonelliğin ve sorumluluk bilincinin nakliye sektöründeki önemini biliyor, sizlere Başakşehir’de ve İstanbul’un her noktasında evden eve, ofisten ofise nakliyat hizmetimizi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Mutlu yarınlarda görüşmek üzere, hoşçakalın..

 

İstanbulun Marka İlçesi Başakşehir’deyiz

Gün geçtikçe gelişen, yeni insanları ve imkanları bünyesinde toplayan Başakşehir’de evden eve nakliyat hizmetlerimiz devam ediyor. Hızla değişen çehresi ve gerçekleşen yeni gelişmelerle İstanbulluların gözdesi olan Başakşehir birçok özelliğiyle dikkatleri üstüne toplayan bir ilçe.

İlçede iş olanakları çok çeşitli olmakla birlikte İkitelli bölgesi sanayi faaliyetleriyle göze çarpmakta. Birçok fabrika, atölye ve işyeri olan İkitelli’de işyerleri ve ofislerinizdeki nakliyat işlerinizde yıllardır sizlerle birlikteyiz. Ofisten ofise nakliyat yaptığımız bir diğer nokta da ilçenin cazibe merkezi olan Başak Konutları bölgesi. Her geçen gün artan nüfusu ve sosyal imkanlarıyla ilçenin göz bebeği olan bölge yeni inşa projelerini de kendine çeken bir yapıya sahip.

İlçenin güneyinden geçen TEM otoyolu ve M3 metro hattı ilçede ulaşımı kolaylaştıran unsurlar. Başakşehir denince Türkiye’nin en büyük stadyumu olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nu unutmak olmaz. Bu spor kompleksi de ilçe sınırlarında olup daha birçok sosyo-kültürel faaliyet alanı ilçe sakinlerine hizmet vermektedir.

Gelişen ve büyüyen Başakşehir’de evden eve nakliyat hizmetimizle sizlerleyiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi günler dileriz.