Kayabaşı Evden Eve Nakliyat

Yeni bir yazıdan daha herkese merhaba.. İstanbul’un marka ilçesi Başakşehir’den sizlere bahsetmeye devam ediyoruz. Anlata anlata bitiremediğimiz, anlatması da yaşaması da bir başka keyifli olan ilçemizin semtlerinden biri de Kayabaşı.

Eski adı Ayayorgi olan köy yeri 1924 yılında Lozan Antlaşması gereği Selanik vilayeti Drama livası Kovitsa[4] Köyü’nden mübadele yoluyla Türkiye’ye getirilen Türkler’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün mübadele nedeniyle Rumların bıraktığı yerleri işaret ederek, “Gidin ve oraya yerleşin.” sözü üzerine köy yerleşim birimine dönmüştür.

Söz konusu Kovitsa köyünden Mahmut Şevket Paşa köyü ne ve Turgutlu ve Orhangazi’ye yerleşenler olmuştur. Kayabaşı köyünde Rumlardan kalma su kuyusu ve su kanallarına ait kalıntılar bulunmaktadır. Coğrafi açıdan toprak zemininin kayalık olmasından ötürü Türkçede Kayabaşı adını almış tarihi bir köydür.

1985 yılından sonra köy statüsü kaldırılmış ve mahalleye dönüştürülmüştür. Mahalle 2000 yılından itibaren Bahçeşehir mahallesi gibi toplu konut projeleri çerçevesinde yapılaşmaya açıldığı için içerisinde planlı bir şekilde büyümüştür.

Siz de İstanbul’un en planlı gelişen noktası olan Başakşehir’in bu güzel semtinde yaşamak istiyorsanız taşınma işini bize bırakın. Uzman ekiplerimiz sizin mutluluğunuz içinden ellerinden gelen gayreti gösterecektir.

Olimpiyat Stadyumu da Burada

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır. 1999 yılında İstanbul’un Başakşehir ilçesi İkitelli bölgesinde 584 hektarlık alana Olimpiyat Parkı’nın en büyük projesi olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yapımına başlandı. 2002 yılında yapımı tamamlanmıştır.

Uluslararası futbol şampiyonaları ve dünya atletizm şampiyonalarının yapılabileceği, IAAF, FIFA, IOC şartlarını karşılayan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun son düzenlemelerden sonra toplam seyirci kapasitesi 75.145’e düşürülmüştür.

Karşılıklı 2 kapalı tribünü bulunan statta, batı tribünü 27 bin 763, doğu tribünü 26 bin 164 kişi, kale arkalarında yer alan kuzey ve güney tribünleri ise 13 bin 335’er kişi alıyor. Stat içinde engelli seyirciler için 400 kişilik bölüm, medya mensupları için de 2 bin koltuk ayrılmış durumdadır. 134 giriş, 148 de çıkış kapısı bulunan stadın, 12 dakikada tamamıyla boşaltılmaktadır. Stat bünyesinde açık ve kapalı olmak üzere toplam 18 bin 900 araçlık otopark alanı bulunmaktadır.

Başakşehir ilçemizi güzelleştiren, zenginleştiren birçok şey var. Atatürk Olimpiyat Stadı da bunlardan biri. Daha birçok özel yeri bünyesinde barındıran bu nadide ilçeye hepinizi bekliyor ve tüm taşınma işlerinizde uzman ekiplerimizle yardımınıza koşacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Görüşmek üzere, hoşçakalın..

İkitelli’de Evden Eve Nakliyat

Hepinize merhaba, yeni bir yazıyla daha sizlerleyiz. Bugün İstanbul’un ekonomik açıdan kalbinin attığı önemli yerlerden biri olan İkitelli’den bahsedelim istedik. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere İkitelli gün içerisinde insan trafiğinin yoğun olduğu ve bizim de yıllardır özellikle ofisten ofise taşımacılık konusunda fazlaca iş aldığımız bir semt.

Semtin batısındaki inşa projeleri yatırım açısından birçok insanı kendisine çekiyor olsa da İkitelli’nin en önemli noktası Organize Sanayi Bölgesi. Birçok farklı sektörden sanayi kuruluşunu bünyesinde barındıran OSB’de ofisten ofise nakliyat hizmetimizle iş yerlerinizi istediğiniz noktaya hızlı ve güvenilir şekilde taşıyoruz. Yıllardır sektörde edindiğimiz tecrübeyle, profesyonel ekiplerimiz eşyalarınıza uygun paketleme metodlarını kullanarak kaliteli nakliye hizmetini sizlerle buluşturuyor.

             

Hem Başakşehir hem İstanbul hem de ülkemiz için büyük bir ekonomik öneme sahip olan, binlerce insan için iş kapısı niteliğindeki bu işlek semtimiz İkitelli’de tecrübeli elemanlarımız ve gerek eşyalarınız, gerek sanayi makineleriniz için uygun geniş araç filomuzla yedi gün yirmi dört saat hizmetinizdeyiz.

Güzel günlerde görüşmek üzere, hoşçakalın..

 

Başakşehir’in Semtleri

Merhabalar, pazartesi sendromuyla başlayarak mutsuz bir şekilde uyanmayacağınızı umduğumuz bir pazartesi gecesinden.

Bu yazımızda Evden Eve Nakliyat hizmeti verdiğimiz Başakşehir semtlerinden bahsedeceğiz. Açıkçası kısaca diyebiliriz ki tüm İstanbul’a hizmet verdiğimiz gibi, tüm Başakşehir semtlerine de hizmet vermekteyiz. Bunlar da; İkitelli, Bahçeşehir, Merkez Köyler, ve Altınşehir.

Bahçeşehir, yeni şehir olmaya başlamış ve her gün daha da değerlenen bir İstanbul semti. Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat bu yüzden yoğun bir trafik içermekte.

İkitelli ise biraz daha eski bir semt. Yine de göç alan ve bu yüzden bolca insanın İkitelli Evden Eve Nakliyat hizmeti ihtiyacı duyduğu bu semte de tüm şevkimizle hizmet vermekteyiz.

Altınşehir ise isminden de anlayabileceğiniz gibi yeni, yepyeni ve gelecekte çok değerli olacak bir semt. Her gün yeni altyapılarla desteklenen bu semt, şüphesiz ki Altınşehir Evden Eve Nakliyat şirketimize çok ihtiyaç duyuyor.

Son olarak da Başakşehir’e bağlı merkez köyler. Birçok nakliyat firması reddederken, biz seve seve Başakşehir Merkez Köyleri Evden Eve Nakliyat hizmeti vermekteyiz.